środa, 14 października 2015

Mam i ja, mam i ja

Chwalę się.
Dziś dotarło.w porze gotowania obiadu. Kiedy ręce umazane pulpą mięsną ( robiłam gołąbki) pan listonosz przyniósł niespodziewanie ( miało być w następnym tygodniu) zamówione w Geppetto krosno.Byłam dzielna.Skończyłąm obiad, upiekłam pieczeń do chlebka i coś tam jeszcze .Dopiero wtedy zainteresowałam sie skręconym przez Małżowinka sprzętem.Troszkę jak zwykle zawirowań było, inne patrzenie na sprzęt.Jest. Skręcone, dostosowane do pozycji haftowania , kanwa upięta i czeka na mnie :):):)
Mam kilka uwag, nie jest idealnie.Dziś kiedy mam to przed sobą,  zamawiając wiedziałabym jakie zastosować wskazówki w warsztacie.
Muszę nauczyć się na nim wyszywać.Do tej pory wiele lat siedziałam w swoim kąciku przybierając różne pozy i było dobrze.Obecnie zaczynam dbać o kręgosłup ( czort zaczyna boleć w odcinku szyjno-piersiowym). Mam cichą nadzieję, że krosno i ja dojdziemy do wspólnego porozumienia :):):)
Obecnie w palcach miętosiłam malowaną kanwę zwaną przeze mnie "gotowcem".
Idzie mi po grudzie ale do przodu. Kanwa jest szeroka i nie zmieściła się na krośnie. Małżowinek chciał zakupić nowe dodatkowe listewki , które spowodowały by zwiększenie szerokości ale ja nie chcę czekać. Podjęłam próbe upięcie tego ustrojstwa i jedyne sensowne rozwiązanie jest takie jak widać.Nie mogłam wkręcać materiału w wałki .Upięłam pineskami.Będą troszkę przeszkadzać w trakcie wyszywania bo wystają ale trudno.Dam radę.


Po prawej stronie kanwy z brzegu znajduje się metryczka z kolorami.Nie mogę jej zawinąc, musze mieć dostęp więc boki są luźne ( tu widok na lewą stronę).
Dobrze mieć w domu biurokratę bo największe krokodylki do upinania papierzysk przydały mi się (Małzowinek sam z siebie podzielił się).
W związku z tym, że jestem średniego wzrostu (159cm) klasyczny rozstaw pola do wyszywania jest dla mnie za duży.Nie mogę swobodnie operować dwoma rękami , są najnormalniej za krótkie.
Ustawiłam poprzeczki w środkowym rozstawie.Dla mnie idealnie ale okazało się, że poprzeczki wypadają gdyż otwory sa ociupinkę za duże i skręcania motylka maksymalnie nie pomogło. Kuchenny ręcznik papierowy może służyć do wszystkiego

a tak wygląda całośc z profilu .


Wiem, że wprowadze jeszcze kilka modyfikacji ale to co praktyczne okaże się w trakcie wyszywania.Muszę na nim troszke popracować, nauczyć się pracować na 2 ręce.Do tej pory jedna służyła tylko do trzymania. I wreszcie nie bedę miała wytłumaczenia, podejmę naukę parkowania.
tyle w temacie nowego zakupu.
Idę ujarzmiać zwierzę :):):