poniedziałek, 7 grudnia 2015

Przesyłka z Ukrainy

Kilka chwil temu przyszedł do mnie Mikołaj pod postacią p.listonosza.Jakiś czas temu Joanna pokazałą na swoim blogu i grupie co robią Rosjanki, jak przygotowują zestawy gotowe do haftu.Można zamówić z oryginalnymi nitkami DMC ale można też w wersji tańszej czyli chińskiej. Po przejrzeniu oferty zapałałam wielką ochotą postawić xxx na jednej z propozycji.Biłam się z myślami dość długo bo i porozpoczynanych jak na mnie za dużo prac (2 malowane kanwy i te moje nieszczęsne Kapelusze w ilośći 21  w wersji finalnej)
 Dotarła zamówiona dzięki ewidentnej pomocy Joanny z bloga http://kaliohaftuje.blogspot.com/  paczuszka, zestaw do haftu Czekoladowa noc.Kto bywa na tajnej grupie na FB ,wie o co chodzi.Asia jeszcze raz dzięki, bez Ciebie nie dałabym rady .Ten post też powstał na szybko na prośbę powyżej  zainteresowanej .
Będzie dużo zdjęć, uprzedzam.
Zestaw zapakowany w strunowy woreczek, schludnie.

Organizery .I tu jestem zaskoczona kolorystyką. Patrząc wcześniej na zdjęcie spodziewałąm się więcej szarości z brazami a tu zapowiada się ciekawa zabawa.


I zapas pozostałych mulinek.Patrząc na ilość mam wrażenie, że mało ale nie mam doświadczenia, zobaczymy.
Schemat bardzo czytelny
Kanwa 18 Zweigart z 2 igłami.
pierwszy raz bede wyszywać innymi niteczkami niż DMC a lata świetlne wstecz była Ariadna.
Teraz będzie próba charakteru.Obiecałąm sobie, że zacznę dopiero jak skończe jednego "gotowca"
Nie pisaąłm tu ale pierwszy z malowanej serii został zdjęty jednak z krosna 2 tyg.temu bo z powodu krzywizn dostawałąm nerwicy a przyjemność nie ma tak wyglądać .Na krosno załozyłam drugi malowany i jest zupełnie inaczej.Przez 2 tygodnie mam prawie tyle co na tamtym przez 2 miesiące do tego haftowany w czasie urlopowym więc dużo czasu mu poświęcałąm.
Teraz czas przedświąteczny więc tempo haftu spadnie .Do tego moje Kapelusze.Mam ich dość .Kończę 12 i wyszyje jeszcze jedną i basta.     Jeju ale mnie korca paluszki, jak kilkulatka, któremu pokazano zabawkę ale jej nie dano :):):):)